vedoucí

Náš tým

tým tábora krounka

se skládá z hravých, klidných, společenských, kvalifikovaných a zodpovědných táborníků. personál má odpovídající školení s certifikací, zdravotníci jsou držiteli osvědčení zdravotníka zotavovacích akcí. Hlavní vedoucí tábora je držitelem certifikátu Hlavní vedoucí tábora akreditovaného u mšmt.

většina vedoucovského kádru pochází z řad našich bývalých táborníků, takže znají náš tábor jak z pohledu dítěte, tak z pohledu vedoucího. díky tomu se umí lépe vžít do potřeb dětí. Složení našeho týmu je mnoho let v téměř nezměněné sestavě, což je perfektní jak pro nás, tak pro děti.

PROVOZVATELÉ

DAVID 
KALIBA

Předseda Duha Krounka

Zentiva k.s.

Jako většina vedoucovského kádru odrostl z řad našich táborníků, mezi které se počítá od roku 2002. V roce 2007 se poprvé dostal mezi vedoucí jako praktikant. Sezonu 2011 počítáme jako start jeho další kariéry v našich řadách coby vedoucí oddílu. Všestranně sportovně laděný vedoucí úspěšně předává do řad našich táborníků sportovní nadšení :-). K tvoření celotáborových her se poprvé dostal v roce 2015, kdy pomáhal s přípravou Sherlock Holmese. Od roku 2016 do současnosti zastává roli hlavního vedoucího tábora, kterou převzal od Petra Dvořáka.  Roku 2022 se stává zároveň předsedou Duhy Krounka.

Už nějakou dobu vřele
táboru je David v čele.
V pelotonu první jedoucí
je náš pan hlavní vedoucí.

PETR 
DVOŘÁK

Předseda ZO OSŽ Skanska ŽS

Skanska a.s. divize Inženýrské

stavitelství ZŽ

Na tento tábor, dříve zvaný Rumcajs, jezdí od roku 1991, co by podnikové dítko ŽSP Železničního stavitelství Praha (dnes Skanska). Do roku 1999 jste ho tu mohli vidět jako jedno z mnoha dětí. Rokem 2000 nastal zlom, kdy  byl přemluven Pepou a spolu s bráchou se stal praktikantem. Po čtyřech letech, v roce 2004, se stal oddílovým vedoucím. Hlavním vedoucím se stal prakticky vzápětí v roce 2006. Vše co připravuje, se řídí heslem na jeho oblíbeném hrnečku… „Já jsem kutil všeuměl, není co bych neuměl, smích vás brzy přejde, neznám slovo nejde!“. Od roku 2022 je zároveň místopředsedou Duhy Krounka.

Petr je chlapec šikovná,
svými výtvory tě odrovná.
Dejte mu jen a pouze kladivo,
zvládne třeba varnu na pivo.

Naší snahou je vždy připravit zajímavý tábor s množstvím vlastních rekvizit a nápadů, které umocní celý pobyt a herní prostředí. K tomu nám pomáhá team našich vedoucích a přátel tábora, bez nichž by jakékoliv nápady a výtvory nešly uskutečnit :-). 

HLAVNÍ VEDOUCÍ

DAVID 
KALIBA

Zentiva k.s.

ZDRAVOTNÍCI

MICHAL 
STOKUČ

Stavbyvedoucí

První zmínku o tomto nenápadném člověku najdete na našich myšlenkách a fotkách z Mafie 2010. Tehdy se jeho účast na táboře počítala na několik dní v převážně technické pomoci při likvidaci mohutného stromu. Jakožto v té době dobře místně znalý, sehnal k zapůjčení výkonnou pilu, která „problém strom“ zdárně vyřešila. Roky běžely a postupně se naše cesty setkávaly v  mimo-táborových aktivitách. Ovšem jak už to v životě bývá, vše se jednou vrací na svůj počátek… a rokem 2019 Michal zahájil svou aktivní část života na táboře v pozici oddílový vedoucí :-). Od roku 2021 je hlavním zdravotníkem tábora.

Rituál je káva ranní,
ani ta mu nezabrání,
aby Michal léky rozdal,
a své kávě pak se oddal.

KATEŘINA
DVOŘÁKOVÁ

CzechDesign

Od roku 2016, kdy poprvé jela s námi, až do roku 2018 byla Kačka vrchním zásobovačem našeho tábora, který se staral o to, aby kuchyně měla vždy z čeho udělat svačiny nebo druhé večeře. Rokem 2019 se po vzoru svého muže stává zdravotnicí, neb úspěšně složila veškeré potřebné zkoušky a může se pyšnit certifikátem od Červeného Kříže. V letech 2019 a 2020 plnila roli hlavního zdravotníka tábora, co se nám úspěšně staral o všechny bolístky a léčil nám naše zranění, která jsme si udělali při plnění her a úkolů spojených s chodem tábora. K roli zdravotníka si také přibrala funkci záškodníka tábora, který nevynechá žádnou příležitost, kdy může zejména vedoucím nějak mírně uškodit a potrápit je. Je také strůjkyní většiny povedených a nezapomenutelných křtů nových vedoucích.  Od roku 2022 je zároveň hospodářkou Duhy Krounka a tábora.

Ať už je medic, či má tým,
u Kačky vždy počítej s tím,
že téměř každá špatnost pochází od ní,
třeba v penálu meloun vodní.

ADÉLA
VALÍČKOVÁ

Studentka 3LF UK

První tábor Adéla absolvovala již v roce 2003 ve svém vývojovém stádiu uvnitř své mámy. Rok na to již byla součástí našich řad jako novorozeně, tedy na Krounku jezdí bez přerušení už pěknou řádku let ;-). Počínaje rokem 2022 je posilou mezi zdravotníky, protože těch není nikdy dost. Její post zdravotnice jí ale nebrání v tom, aby si našla čas a došla mezi děti, pro které vždy vymyslí nějakou zábavu nad rámec standardního plánu dne. V myslích všech táborníků tak zastává nezapomenutelnou roli, a to nejenom jako zdravotnice nebo odbornice na vyndávání klíšťat z nejrůznějších míst lidského těla, ale i jako tvůrkyně zábavných programů a malých her.

Když děti něco bolívá,
Áďa se na to podívá.
A pak zase přijdou příště,
až si někde najdou klíště.

ODDÍLOVÍ VEDOUCÍ

PETR 
VRŇÁK

AŽD Praha

První zmínky o jeho osobě můžeme na táboře datovat již v roce 2010, kdy odvážně čelil v roli mafiánského padoucha našim družinám, což přineslo i drobné šrámy v zápalu hry ;-). Nicméně, ani bolest jej neodradila, začít rokem 2017 s námi jezdit na tábor na pozici vedoucí oddílu. Pravda, drobet delší odstup… ne, že by se tak bál, ale jednoduše nás bylo v kádru dost a na volné místo se hold někdy čeká déle, někdy to připluje i dříve (kapříci) ;-). Nebojí se žádné výzvy a je též vyznavačem nejrůznějších adrenalinových sportů, hlavně lezení po skalách. Jako vedoucí oddílu si mladé táborníky získává svým kamarádským vystupováním, povahou, co nezkazí žádnou legraci, a zejména mistrnými hereckými výkony ve scénkách, kde plní role nejrůznějších postav (např. Arquliánský velvyslanec v Mužích v černém, Thor v Severských legendách a nebo vlkodlak Helmut v Hotelu Transylvánie).

S Petrem je vždy legrace,
ať je v zápřahu či bez práce.
A co děti vždy ocení,
je po skalách lezení.

VOJTĚCH
AUGUSTÝN

Student ČVUT FS

Celé roky byl Vojta naším táborovým dítětem, které si prošlo všemi věkovými kategoriemi. Několikrát se mu povedlo ve své kategorii vyhrát olympiádu a o množství titulů missáka roku se nemá smysl ani zmiňovat. Ovšem rokem 2019 začíná jeho nová éra v řadách vedoucích našeho tábora. Všestranně sportovně vypracovaný talent je přínosem nejen v oblasti silových disciplín ;-). Hlavně už za ním nemusíme běhat, když už bude tzv. „kopat“ za nás :D. Skupina vedoucích v něm také získala schopného přípraváře her, který přetvoří všechny (na papíře napsané) návrhy her ve skutečnost.

Sportovního večera,
za světla či za šera,
Vždy ujme se rád, věc jistá,
Vojta, ten náš ragbista.

AMÁLIE
DVOŘÁKOVÁ

Studentka PřF UK

Rokem 2020 se do kroniky dějin vedoucích tábora Krounka zapíše jméno Amálka. Generační obměna našeho kádru se pomalu stává skutečností :P. Papír ani jiné výtvarné potřeby ji nejsou cizí a tak hned od svého nástupu mezi vedoucí se chopila role grafičky našeho tábora. Většina uměleckých děl nutných pro ztvárnění scének nebo použitích ve hrách pochází z její umělecké ruky. Mladí táborníci mohli poprvé vidět její umělecké umění během Tří mušketýrů, kdy byla autorkou všech diplomů a denních rozkazů. Nezdráhá se ani zapojit se do všech her zejména proti dětem, kde je potřeba jejího sportovního nadání.

S Amálkou je tábor prima,
ať je krásně, či je zima.
Nejlepší odpovědí
pro ni bývá radost dětí.

markéta
nádvorníková

Studentka PeDF UK

Její všestranný pohybový talent, rychlost a obratnost, s jakou je schopna zvládat všechny námi připravené nástrahy, nás jako vedoucí strašil ze spaní ještě dlouho po konci tábora. Takže když v roce 2021 rozšířila náš tým vedoucích, většina z nás si oddechla, že je tolik nebudou bolet nohy během běhacích her. Ač si to nechce přiznat, má i výborný herecký talent. ;-). Srdce mladých táborníků si získává svou kamarádskou povahou, pro kterou je ve chvílích klidu zejména nejmenšími tábornicemi pravidelně vyhledávána. Pokud jde o upovídanost, tak je v tomto ohledu taky dobrý soupeř :D. 

Za pálkou či pod košem
natře vám to Máťa všem.
Každý se za ní zaručí,
že každý sport vás naučí.

Tereza
Andresová

Studentka FMV

VŠE

Další z vedoucích, kteří byli vychovaní táborem od útlého dětství a prošli si všemi věkovými kategoriemi, které náš tábor umožňuje. Od roku 2022 je právoplatnou členkou kolektivu vedoucích. V tomto roce také poprvé objevila svůj hodně hluboko ukrytý herecký talent. Hned ve svém prvním roce dostala jednu z hlavních rolí, které se chopila s naprostou samozřejmostí. Mladí táborníci ji také za její herecký výkon Mavis v Hotelu Transylvánie nejednou odměnili dlouho trvajícím potleskem. Červená Karkulka (CTH – Popletené pohádky) v jejím podání se také řadí mezi nezapomenutelné role. Ovládá také zvučné dřevo a spolu s Tondou jistě rozezní tóny nejednoho táboráku :-).

Hraní může být řehole.
Jak se Terka ujme své role,
i ledy by se pohnuly,
když hrála dceru Drákuly.

Matyáš
zeman

Student ČVUT FSV

Říčany a jejich okolí prostě vychovávají mladé vedoucí pro náš tábor. Stejně je tomu i u Matyáše, který sice nepochází z Říčan, jeho bydliště je ale jen kousek za nimi. Jezdí na tábor již mnoho let a od roku 2022 zastává funkci vedoucího. Již v útlém věku byl znám svou veselou povahou, zábavným vystupováním a téměř nulovou trémou, které nesčetněkrát předvedl v nejrůznějších dětských představeních a scénkách. Předpoklad, že bude dobrým hercem do táborových dějových scének, se skutečně naplnil. Ztvárnění rolí člověka Jonathana v Hotelu Transylvánie nebo vodníka v Popletených pohádkách odpovídalo jeho hereckému talentu. Kromě hereckého umu ovládá i sportovní náčiní všeho druhu a patří i mezi schopné přípraváře her. 

Matyáš je chlapec hravý,
občas s ním jde o život zdravý.
Umí se vžít do role své,
nechce si zkazit renomé.

klára
červenková

Studentka

Pražská rodačka, která od roku 2022 patří mezi vedoucí, se nesmazatelně vryla do srdcí a hlavně mysli všech táborníků zejména svým tanečním uměním. Její taneční pohyby jsou ozdobou každé táborové diskotéky. Hlavně díky ní nezůstane nikdo sedět dlouho v koutě a prostě musí jít na taneční parket. Kromě tanečnímu umu ovládá i um herecký. Zatím jí byly svěřeny jen menší charakterní role. O to víc se do nich ale vžila a z obyčejné malé role vytvořila roli dalece přesahující její papírový popis. Namátkou můžeme zmínit roli Doroty Máchalové nebo babičky z Červené Karkulky v Popletených pohádkách. Přátelskou povahu také vyhledávají táborníci všech věkových kategorií. Nezahálí ani na poli přípravy a realizace her. Výtvarné práce ji také nejsou cizí, což mladí táborníci ocení zejména během rukodělného dopoledne.

Když děti smutek přepadne,
za Klárkou jít je napadne.
Jeden úsměv občas stačí jen,
hned má každý lepší den.

Pavel 
Gottesman

Student

Když už se začalo zdát, že noví vedoucí se k nám dostávají pouze z okolí Říčan, přišel v roce 2023 Pavel. Pavel je „naštěstí“ z druhé strany Prahy, od Kladna, kde hraje v ligovém A týmu Kladna volejbal. S jeho osobou se do kádru vedoucích dostal člověk, jemuž sport jednoduše přirostl k srdci. A když se k tomu připočte i nespočet let, která odjezdil na našem táboře jako dítě a díky kterým zná všechny táborové zvyky a tradice, jedná se o téměř ideální volbu na pozici vedoucího oddílu. Ostatní táborové úspěchy jsou také nezanedbatelné. Díky kamarádské povaze a schopnosti přiložit ruku k dílu tam, kde je nejvíce potřeba, je držitelem mnoha titulů Misáka nebo táborníka. Jeho sbírka medailí z krounkovské olympiády je také poměrně obsáhlá. 

Dalším z řady sportovců,
co zhostí se třeba role lovců,
kdo nečeká na povel jen,
to je Pavel, náš nový člen.

ViCTORIA
šIMKOVÁ

Studentka

Zástupkyně Českých Budějovic, která v roce 2023 posílila kádr vedoucích. Její táborová kariéra se ale začala psát o mnoho let dříve, přesněji v roce 2017, na Zaklínači. CTH Zaklínač, parta lidí kolem něj a další účastníci tábora ji tak uchvátili, že od té doby jezdí každoročně s námi a nesmazatelně se každoročně řadí mezi nezapomenutelné děti. Díky hereckému talentu, který pravidelně rozvíjí v ochotnickém divadle v jižních Čechách, má předpoklad rozšířit naše herecké řady během mnoha dějových i herních scének. Již v dětských scénkách během obrácených dnů dokázala svůj herecký um. Zmínit můžeme například roli víly Amálky, která v Popletených pohádkách uvěznila nebohého vodníka. Kamarádské vystupování, láska a pochopení k mladším dětem ji nejednou vynesly titul Miss nebo tábornice tábora.

Už dlouho naše velké přání,
bylo posíliti dámské hraní.
A tak teď náš kádr s velkým díky,
nejen v hraní poctí Viky.

Zuzana 
Křížová

Studentka

Českobudějovická rodačka a především odchovanec našeho tábora, který s námi jezdí již od první možnosti, kdy děti mohou jezdit. Od šesti let je tedy pravidelnou účastnicí tábora Krounka, kde postupem času prošla všemi kategoriemi dětí. Nejenom v roli kapitánky se jí povedlo několikrát vyhrát celotáborovou hru. Díky sportovnímu nadání se jí dařilo pravidelně vyhrávat táborové olympiády ve své věkové kategorii. Od roku 2023 posílila řady vedoucích. Její sportovní talent a přátelská povaha se nám budou v budoucnu jistě hodit.

Když přijde splín, či máš s někým kříž,
Tak smutná nálada bývá na obtíž.
Pak náladu pozvedne a radost zachová,
mistryně v objetí, Zuzka Křížová.

A JDEME DÁL!

PROGRAMOVÝ VEDOUCÍ

antonín 
KRPENSKÝ

Stellar Exploration,

Student ČVUT FEL

Náplava mezi Krouňáky se mezi námi poprvé objevila v roce 2014. Tonda byl odchován na zimních kurzech. Díky svému umu na různé hudební nástroje rozšířil naší skupinu. Na akordeon zahraje snad vše a cizí mu není ani kytara. Netradiční doprovod u táboráků a ve volných chvílích, obohacující naší táborovou duši, neb muzika je energií, jenž rozproudí krev v žilách :-). Zahraje tedy téměř cokoliv, limitací je pouze kvalita zpěvu okolních přísedících. Ve volných chvílích s oblibou obšťastňuje mladé táborníky i vedoucí přednáškami z fyziky a astrofyziky. Ve scénkách se nejlépe hodí na roli záporáka, který je dětmi po celou dobu tábora vyhledáván a nakonec udolán. Roli záporné postavy si zahrál například v Zaklínači (odbojný temný elf Erendir), nebo ve Třech mušketýrech (pohůnek kardinála Richelieu hrabě Rochefort). Do roku 2021 plnil roli oddílového vedoucího. Od roku 2023 je programovým vedoucím zodpovědným za bezproblémový vchod celotáborové hry a všech aktivit s tím spojených.

Když Tondu chytne hudební míza,
s večerem hned začne „díza.“
Jak pustí Jirku Macháčka,
hned si střihne kozáčka.

SPECKA – PŘÍPRAVA HER

JIŘÍ 
LUKŠ

T-mobile

Náplava z roku 2007, kdy naše řady prořídly. Chybějící článek právě doplnil Jirka svojí „velikostí“. Nesmazatelně se zapsal do historie našeho tábora. Velmi silná osobnost s „kolejemi“ postavenými kolikrát proti skále, aniž by se rýsoval tunel či zářez, nikdy neustoupí a za vším si tvrdě stojí. Upřímně od srdce vám sdělí vše, co si myslí, přesto už jsme si ho také trochu upravili dle našich představ :-). Jeho mistrné tvoření básní na jakékoliv téma do táborových her je již legendární, stejně jako šifrovací schopnosti. Táborovou paměť má obrovskou, od roku 2007 je jen málo věcí, na které by si ve spojení s táborem nedokázal vzpomenout. Pokud je potřeba na táboře něco nafilmovat, najdete ho většinou za kamerou. 

Lapáme ušima krásný šanson.
I za tuhle šifru může on.
Stejně tak může za tyhle rýmy,
Jirka vždy překvapí verši novými.

tADEÁŠ
KADlec

Student ČVUT FS

Řemeslně zdatný člověk, rukama opraví či vyrobí cokoliv, limitem není ani nedostatek nářadí. Prostě si umí poradit :). Je to pravá i levá ruka tábora, protože vyrábět a opravovat je vždy co. Ale řemeslo není jen jeho silnou stránkou, je také sportovně vybaven, takže naprostý univerzál do našeho tábora. Stále se snaží vymyslet nové věci a zlepšováky, které zejména kolektivu vedoucích od roku 2021 ulehčí táborový život a zkrátí dobu nutnou k přípravě a následné realizaci her. Nejsou mu ani cizí menší role v táborových scénkách.

Tadeáš je druhý Petr,
u sebe mívá nůž i metr.
Nutit ho k práci netřeba.
Udělá, co je potřeba.

veronika
dvořáková
zinkaizlová

Architektka

Krounku poprvé poznala v roce 2002 a deset let poté vstoupila do řad našeho kádru. Prokázala, že jí práce a nedostatek spánku při přípravách tábora a her rozhodně nezastaví. Zdánlivě křehká dívka má v sobě ukrytého ďáblíka. S jeho pomocí dokáže cíleně odvést kus dobré práce. Nic nezastaví její snažení a dovršení cíle. Slovo nejde jako kdyby neexistovalo, každý pokus má spoustu bratříčků a jeden z nich je ten pravý. Pakliže to nejde, tak to nejde, ale bez boje nic nevzdá :-). Dokáže se radovat i z maličkost a i tu radost roznášet všem okolo. Za zmínku určitě stojí i její skvělé herecké umění hlavní ženských rolí. Namátkou můžeme zmínit Hermionu v Harry Potterovi a nebo záporačku Serleenu v Mužích v černém.

Ženou mnoha činností,
to je Verča s radostí.
Ať jde o práci v kuchyni,
cvaknout pár fotek, či věci rutinní.

bára
pospíšilová

Studentka FDU ZČU

Součást tzv. „Říčanské kliky“. Naše dlouholetá tábornice, která prošla mnoha věkovými kategoriemi, obdařená výtvarným umem, jenž dalece převyšoval výtvarné nadání všech ostatních dětí. Od roku 2022 jako vedoucí dětského oddílu obohacuje kresbou nejednu naší rekvizitu či táborová trika, jenž jsou naší nedílnou součástí. Je také velmi uvědomělý člověk v oblasti environmentální, takže naše Země nám dává větší šanci tu přežít a nezničit to zbylé, co tu ještě máme ;-).

Tužkou, štětcem či perem,
Barči obrázky vždy berem.
Upír na hradě, či kytka z buše,
vždy překvapí její malířská duše.

kAteřina
NÁDVORNÍKOVÁ

Baristka a cukrářka

Stejně jako její dvojče Markéta je odkojena naším táborem, kam jezdí od útlého dětství. Roku 2021 byla přijata mezi vedoucí jakožto oddílák. Byť je projevem na první pohled trochu nenápadná, v očích ji běhají rozpustilí čertíci. Její doménou je pečení a tvoření z jídla, v čemž je jednou z nejlepší z vedoucovského kádru. Umění péct bylo mnohokráte vystaveno nelehké zkoušce, se kterou si vždy poradila. Byť pečení v táborových podmínkách není zrovna jednoduché. Během rukodělného dopoledne také přidá svou ruku k dílu a pomůže zejména menším táborníků s výrobou dárku nebo památky na tábor.

ŠTĚPÁN 
KŘÍŽ

Student ČVUT FEL

Žádný čahoun dosahující dvou metrů to sice není, ale co nemá ve výšce, to má ve sportovním umu. Jeho doménou jsou míčové sporty, i když nejvíce vyniká ve Frisbee, ve kterém se dostal i do reprezentace ČR. Cizí mu nejsou ale ani basketbal nebo fotbal. Rád se učí novým sportům, které pak s oblibou ukazuje mladším táborníkům. Jeho sportovní nasazení je obrovské, z jeho pohledu by se celý tábor měl ideálně točit jen kolem sportu. Přípravy her mu také nedělají žádný problém a proto je od roku 2022 právoplatným členem kádru vedoucích. 

KUCHYNĚ

růža 
klementová

Conseq

Velká pomoc v naší táborové kuchyni, zachránce našich hladových bříšek :-). Její pomazánky a jiné výtvory jsou vždy ozdobou každé snídaně, na kterou se všichni už od večera těší, a pro kterou jim není líto vylézt ráno z teplého spacáku. Díky ní jsou nože, příbory, talíře a další kuchyňské vybavení vždy na svém místě. Na táboře Krounka je s námi s malou přestávkou od roku 2001, kdy ještě plnila roli oddílové vedoucí. Pokud se chystá nějaký kanadský žertík, věřte tomu, že počátek naleznete právě u Růži :-D. S oblibou se objevuje zejména v nočních hrách, kdy zejména její ztvárnění smrtky nahnalo strach i ostříleným táborníkům.

Kdo má chutě, či kdo má hlad,
tak musí mít Růžu rád.
Ta totiž vždycky s láskou a pěčí,
pouští se ráda (nejen) do druhé véči.

HOSPODÁŘ

KATEŘINA
DVOŘÁKOVÁ

CzechDesign

Od roku 2016, kdy poprvé jela s námi, až do roku 2018 byla Kačka vrchním zásobovačem našeho tábora, který se staral o to, aby kuchyně měla vždy z čeho udělat svačiny nebo druhé večeře. Rokem 2019 se po vzoru svého muže stává zdravotnicí, neb úspěšně složila veškeré potřebné zkoušky a může se pyšnit certifikátem od Červeného Kříže. V letech 2019 a 2020 plnila roli hlavního zdravotníka tábora, co se nám úspěšně staral o všechny bolístky a léčil nám naše zranění, která jsme si udělali při plnění her a úkolů spojených s chodem tábora. K roli zdravotníka si také přibrala funkci záškodníka tábora, který nevynechá žádnou příležitost, kdy může zejména vedoucím nějak mírně uškodit a potrápit je. Je také strůjkyní většiny povedených a nezapomenutelných křtů nových vedoucích.  Od roku 2022 je zároveň hospodářkou Duhy Krounka a tábora.

Ať už je medic, či má tým,
u Kačky vždy počítej s tím,
že téměř každá špatnost pochází od ní,
třeba v penálu meloun vodní.

ŘIDIČ AUTOBUSU

josef 
STUCHLÍK

Bývalý zaměstnanec

ŽSP a Skanska ŽS a.s.,

nyní v důchodu

Jeho roky na tomto táboře byste na prstech vašeho těla těžko napočítali. Ovšem nějaké ty údaje v číslech přeci jen můžeme uvést. Hlavním vedoucím byl v letech 1996 – 2005. Dříve byl „hlavasem“ na jiných táborech. Na tento tábor jezdil Pepa jako řidič či vedoucí oddílu od počátku 80. let. Stále aktivně působí i na zimních kurzech – není hora či kopeček, který by nepoznaly jeho hbité ski všech značek i použití :-). Pepa se minul povoláním, byl by jistě předním filmovým hercem nebo významným politikem :-). Každý táborník si jeho hereckého umění všimne hned na první pohled. V průběhu let vystřídal na táboře mnohé kladné i záporné role a jeho přednes je vždy ozdobou každé scénky, na kterou jeho herecké nohy vkročí.

Na nákup či pro oběd,
na tábor, či na výlet,
s dětmi v počtu mnoha kusů,
jede Pepa, řidič autobusu.

BÝVALÍ VEDOUCÍ 

Markéta
kanyzová

Studentka ČVUT

FA

Od roku 2017 jezdí na tábor pravidelně jakožto návštěva, která ale svojí prací plně nahrazuje kteréhokoliv plnohodnotného vedoucího a která na táboře vždy zůstala po mnoho dnů. Několik let ji tato funkce vyhovovala, až roku 2020 byla konečně přemluvena a přidala se do našeho týmu v roli vedoucího oddílu.  Svůj šarm a herecký um ukazuje ve scénkách, kde zatím zdárně hraje menší charakterní role manželek nebo milenek záporných postav (například Sygn – manželka boha Lokiho v Severských legendách). Určitě ji najdete během zpívání u táboráku v první řadě, kde se bude snažit, aby se ke zpěvu přidalo co nejvíce lidí z řad mladých táborníků i vedoucích.

ondřej
lemerman

Podnikatel PBL

Technika, Innovation

Cubes Projekt

S táborem také vyrostl, neboť jeho první tábornické dovednosti se počaly rozvíjet v roce 1994. Byl  podnikové dítko ŽSP i Skanska. Velmi krásně se dokáže vžít do každé svěřené role, herectví má prostě v krvi. Improvizace a nečekané gagy rozesmály nejednoho táborníka. Jeho role jsou legendární a hned od svého začátku mezi vedoucími hrál vždy v daném roce jednu z hlavních rolí. Od roku 2005, kdy poprvé zavítal mezi vedoucí, vystřídal poměrně velkou řádku nejrůznějších rolí, namátkou třeba Teal´ca ve Hvězdné bráně, Aramise ve Třech mušketýrech nebo boha Týra v Severských legendách. Za mladších vedoucovských let si s oblibou sem tam připravil nějaké to šermířské vystoupení, kterým potěšil nejedno oko diváka. 

Matěj 
labonek

PwC

Svou táborovou kariéru začal během celotáborové hry Tajemství sošek v roce 2002, kdy ihned nastoupil do pozice kapitána oddílu dětí. Mezi vedoucí nakoukl o tři roky později v roce 2005 v roli praktikanta. Na pozici oddílového vedoucího se dostal v roce 2007 a zůstal v ní do roku 2009. Během svého táborového působení obohatil dětské účastníky ukázkami bojových umění a připravil spoustu scének s historickými šermířskými scénami ať už s mečem, štítem nebo kopím. Od roku 2009 jezdí jako pravidelná návštěva, která je pomocnou silou už v té době lehce unavenému týmu vedoucích. Neodmítá žádnou menší roli ve scénkách, která v jeho podání se stává důležitou. Jeho nejznámějším ztvárněním je pravděpodobně role příšery topivce v Zaklínači, kterého se děti dlouho neúspěšně snažily odchytit celý herní den.

pavel
dvořák

Magistrát hl.

města Prahy

První stopu zanechal na táboře již v roce 1991. V letech 2004 – 2008 jezdil jako oddílový vedoucí. Mezi léty 2009 – 2011 zastával funkci narušitele, ovšem nevynechal ani jeden tábor. V letech 2018 – 2020 plnil roli zdravotníka, který se zdatně staral o všechny naše bolístky na těle i na duši. Herecké umění mu také není cizí a je příjemným zpestřením všech scének, na kterých se nepravidelných intervalech ukazuje. Jsou to ruce, nohy i oči provozního tábora, protože ví, co je třeba a vždy je na svém místě. 

Standa 
pažout

WI-ASS ČR

Jedno z posledních, dříve tzv. podnikových dětí ŽSP/Skanska. Vydržel s námi jezdit zimy i léta od konce 90. let minulého století. Odměnou je mu nejen za výdrž, ale i za jeho osobnostní a tábornické dovednosti, zařazení do řetězu vedení našeho tábora rokem 2012. Mnohaleté zkušenosti ze Standy dělají matadora našich řad. Jeho veselá povaha i improvizační um jsou velkým bohatstvím pro nás všechny. Z charakterních rolí se postupem času vypracoval k hlavním postavám příběhů, namátkou můžeme zmínit D´Artagnana ve Třech mušketýrech. Od roku 2021 jezdí jako pravidelná návštěva, co zatím nevynechala žádný tábor. Během návštěvy rád zavítá jako některá z menších postav na táborové jeviště, kde děti potěší svým hereckým umem.

martin
železný

OK System

První kroky do tábora, přes lávku říčky Krounky, si Martin namířil již v roce 1994. S malou přestávkou jezdíval na tábor jako podnikové dítko ŽSP do roku 2002. Návštěvy jeho osobnosti na táboře v letech 2006 a 2008 pookřály jeho táborové srdíčko a rokem 2009 zahájil svoje další působení v našich řadách jako oddílový vedoucí, ve které vydržel až do roku 2020. Naprosto dokonale fungující samostatná jednotka dokáže zastoupit každou hereckou roli, práci či úkol. Jeho hlava je studnice zajímavých nápadů a námětů.

petra 
lukšová

Exekutorský úřad

Nikdy neříkej nikdy… byla doba, kdy se Péťa bála, že ji mezi sebe po letech nevezmeme, ale po celou dobu jsme byli ve spojení pupeční šňůrou díky akcím Louny. Dále už bych to spíše mohl popsat jako Hollywoodské story :-). Třeba o naší táborové sebrance vznikne celovečerní film, takže budete mít možnost vidět naše cesty osudu. Pro tábor je Péťa cenná posila, taky umí bezvadné houstičky a šneky :- P mňam :D. Nezdráhá se přijmout žádný zadaný úkol, výborná je ve výrobě nejrůznějších kostýmů a rekvizit. Její představivost, schopnost najít předlohu a následně vytvořit odpovídající rekvizitu je cenným artefaktem pro náš tým, ke kterému patřila s roční přestávkou v letech 2015 – 2020.

anna
pažoutová

Učitelka v mateřské 

školce

Nová posila našeho kádru od roku 2014. Na náš tábor však jezdí dlouhá léta, přesněji začala pár let po začátku 21. století. Těžko uvěřit, jak ten čas utekl a z malého klíšťátka, jenž se statečně drželo každého z nás, vyrostla sličná ženština. Stejně jako my všichni má táborové srdíčko, jenž je pumpou energie pro další naší práci na táboře i mimo něj. Její umělecká nátura byla několikrát vystavena těžké zkoušce v podobě realizace některých obtížných návrhů. Pokaždé si s nimi ale hravě poradila a výsledek její práce nejednou překonal předlohu. Od roku 2021 za námi jezdí jako návštěva, která ale ráda na několik dní zaujme roli vedoucí a pomůže nám s přípravou her a programu na další den.

Tereza
valíčková

Zdravotní sestra, 

Nemocnice na 

Bulovce

O naše bolístky a neduhy se začala Terka starat rokem 1999. Na každou ránu má náplast či pofoukání. Hlavní táborovou zdravotnicí vydržela být dlouhých 19 let, až do roku 2018, kdy se rozhodla, že ošetřených ran bylo již mnoho a předala své řemeslo dalšímu zdravotníkovi. Pro nás velmi potřebná a nenahraditelná žena našeho tábora :-). Je to právě ona, kdo častokráte musí krotit výmysly hlavního vedoucího a programových vedoucích a z pohledu zdravotního jim dává nový a bezpečnější směr. Za roky služby se také stala studnicí nejrůznějších her a nápadů, čím by se program pro táborníky dal ještě zlepšit.

Andrea
spurná

Mary Kay

Jako dítko s námi absolvovala několik zimních kurzů. Letní tábor obohatila svou velikostí poprvé v roce 2007. Rok 2010 se jí stal osudným, neboť jsme si ji připojili k našemu kádru :-D. Je to naše hvězdička, jenž dokáže každou starost rozmělnit v prach. Nechá se říci, že jí závidíme její neustálý úsměv na tvářích :-). Do herectví se sice moc nehrne a scénky před mladými táborníky moc nevyhledává, ale co nemá na velkých scénkách, to bez debaty nahrazuje svým hereckým uměním na stanovištích, kde mnohokráte (zejména během nočních her) musela ztvárnit nejrůznější postavy a fantasy bytosti. Legendární je pak její noční ztvárnění chobotnice během pirátského tábora O poklad kapitána Morgana.

Magdalena
kopřivová

Bytová designérka

Objev její „maličkosti“ na zimním kurzu v roce 2007 způsobil, že máme Majdu mezi námi a to nejen díky její osobnosti, ale také zručnosti v oblasti výroby kostýmů a výtvarného ztvárnění programových představ. Ženština křehké povahy, mírumilovného života, s neskonalou láskou ke každému zvířátku. Tedy pokud se nejedná o pavouka, to je nepřítel :-P. Se vším, co kreslí, píše a barví, dokáže velká kouzla. Pod jejími ručičkami se ze šicího stroje stává doslova ďábelský přístroj, kdy z něj šlehají plameny v podobě kostýmů všech barev a velikostí. Slova ,,nelze vyrobit“ zkrátka nemá ve svém slovníku. Vše je v jejím podání proveditelné v neskutečně krátké době a s minimem nákladů nebo použitých materiálů. 

Lukáš
kopřiva

Podnikatel

Pokračovatel Lenky K. v řadách našich vedoucích. S tímto táborem doslova vyrostl, neboť zde byl již od svých předškolních let. Poprvé se na táboře objevil na přelomu nového tisíciletí a v roce 2012 rozšířil zaslouženě kádr vedoucích, ve kterém byl do roku 2015. Od té doby jezdí pravidelně na návštěvy. Humor v jeho podání i herecké výkony při scénkách, doslova dokážou potrhat vaši bránici. Mladým táborníkům s oblibou předává své bohaté zkušenosti s pilou, sekerou a nožem. Rád vyrábí ze dřeva a jeho výtvory jsou nesčetněkrát tvořeny ve spolupráci s dětmi. Děti si díky němu odváží domů své první luky, lodičky nebo z kamene a dřeva vyrobené napodobeniny seker. Jeho totem byl dlouhá léta ozdobou tábořiště na Krounce.

Gabriela
lálová

Česká Spořitelna

Neskutečně ohebná a sportovně nadaná žena, neexistuje překážka, jenž by zastavila její odhodlání a vždy najde cestu, jak ji překonat. V posledních letech se stala táborovou sestřičkou nejmenších dětí, které vždy dokázala zaujmout i tou nejmenší maličkostí :-). Poprvé mezi vedoucí nakoukla v roce 2010 a od té doby s námi pravidelně jezdila jako oddílačka až do roku 2013. Zdatná byla nejenom v běhacích a jinak sportovně laděných hrách, ale zejména se osvědčila jakožto zdatná přípravářka her, která měla za úkol převést papírovou verzi hry do hratelné a skutečné podoby. Stejně jako většina návštěv i ona se na každý následující tábor po jejím odchodu přijede alespoň na pár chvil podívat. 

Lenka
kopřivová

Allianz

Roky působila na našem táboře jako oddílová vedoucí. Bohužel zaměstnavatel a další aktivity nedovolují její další celotáborovou účast. Nikdy nevynechá alespoň prodloužený víkend v létě a taktéž brigády na jaře či na podzim. S Lenkou zmizela i velká dávka zábavy a jakéhosi uvolnění, proto jsme vždy rádi, když ji máme mezi námi, protože pak se dějí velké věci :-D. Dlouhé roky se po právu pyšnila titulem nejoblíbenější vedoucí, vždycky měla tak nějak blízko k dětem. Díky tomu se nesmazatelně vryla do mnoha dětských srdcí, ve kterých stále zůstává i po mnoha letech. 

Marek
valenta

Podnikatel, 

Autobusy Valenta

Když v roce 2003 poprvé vstoupil do areálu tábora Krounka asi ani on sám netušil, jak dlouho zde bude nakonec působit. Táborové roky postupně přibývali a on se roku 2007 stal poprvé praktikantem. Do role oddílového vedoucího nikdy nechtěl, jeho táborové působení se orientovalo směrem velice schopného přípraváře her, scének a jiných nezbytností pro bezproblémový chod tábora, ve které vydržel do roku 2010. Mladé táborníky také potěšil skvělým pouštěním těch nejznámějších hitů během táborových diskoték. Nejedna táborové láska vznikla právě během jeho ploužáků na této diskotéce :-D. Jeho přátelské vystupování bylo často vyhledáváno dětmi, pro které bylo vždycky velice příjemné a přínosné být v jeho společnosti.

Pavel
Feglar

Podnikatel,

Parní mytí a čištění

vozidel

Jeho léta na táboře začala přibližně v polovině 90. let 20. století. Tábor navštěvoval pravidelně jako dětský účastník, zúčastnil se všech věkových kategorií až do roku 2006, kdy mu díky jeho přátelské povaze a neskutečnému smyslu pro humor bylo nabídnuto místo mezi vedoucími. První rok strávil na polovině cesty mezi dítětem a vedoucím, plnohodnotným vedoucím se stává v roce 2007. v tomto roce mu také byla svěřena role záporáka Apophise, který vyhrožoval Zemi zničením v celotáborové hře Hvězdná brána. K dětským oddílům byl přiřazen i v dalším roce 2008, který byl pro něj poslední mezi pravidelnými vedoucími. Toho roku přešel mezi návštěvy, která se na nás vždy ráda přijede podívat. 

2212-barva_01
cropped-2212_LOGO-KROUNKA-kopie-1.png
2212-cernobile_razítko
  • krounka@email.cz
  • tel. č.: 721 209 649