2212-barva_01

o nás

duha krounka

KDO JSME

Dužina Duha Krounka navazuje na dlouholetou činnost neziskové odborové organizace Skanska ZO OSŽ Skanska ŽS, od které převzala část činnosti s dětmi a mládeží. Jsme skupinou dobrovolníků, které jednoduše baví práce s dětmi. 

Dužina se zaměřuje na celoroční práci s dětmi, organizování táborů všech typů, víkendových pobytů, her, přednášek, besed, kulturních podniků, kursů, přičemž minimálně jednou měsíčně je organizovaný výlet za krásami přírodních nebo architektonických památek České republiky. 

krounka_2021_316

Vrcholem činnosti je pořádání letního dětského tábora. Tábor je určen pro děti ve věku 7-17 let. Hlavní náplní našeho tábora jsou dějové etapové hry. Na základě připraveného příběhu společně vyrážíme vstříc novým dobrodružstvím a zážitkům. Hry jsou převážně motivovány tak, aby si děti odnesly z celého pobytu něco užitečného a poučného. Celkový dojem příběhu a her je umocňován množstvím rekvizit, které připravujeme a komponujeme do celkového obrazu dané hry. Mimo etapové hry se také soustředíme na míčové sporty. Podnikáme také výlety – do okolí pěšky. Při dobrém počasí a po dohodě s nejstaršími táborníky podnikáme i dvoudenní putovní výlety s přespáním tzv. pod širákem. Je toho mnoho, co můžeme podnikat, vše je však závislé na počasí a podle toho se pak program upravuje.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Pobočný spolek organizace Duha

IČ: 17647037

Spisová značka: L 76804 vedená u Městského soudu v Praze

Adresa: Vycpálkova 527/26, 149 00 Praha 4

Odkaz na mateřskou organizaci:

VEDENÍ ORGANIZACE

David_1

David kaliba

předseda

Na tábor Krounka jezdí jako dítě od roku 2002. V roce 2007 se začala psát jeho kariéra mezi vedoucími coby praktikanta, kterým byl do roku 2010. O rok později se stal oddílovým vedoucím pověřeným vedením jednoho z dětských oddílů. V této pozici zůstal do roku 2015 a o rok později se stal hlavním vedoucím tábora Krounka, kterým je doposud. V témže roce se také začal zajímat o přípravu a realizaci celotáborových her na jednotlivé roky a tomuto úkolu se věnuje dodnes. Za jeho vedení se tábor již dvakrát musel přestěhovat. Nejprve z původního tábořiště na Krounce, které muselo ustoupit stavbě poldru na stejnojmenné říčce, a pak i z druhého azylu v tábořišti v Krčkovicích, které taktéž čeká přestavba v modernější areál.
Ve svém volném čase se dlouhá léta naplno věnoval mnoha sportů, namátkou fotbalu, softbalu nebo cyklistice. Nyní díky dvěma malým dětem se sportům věnuje již rekreačně a spíše koukáním v televizi než vlastním provozováním. Volný čas nyní dělí zejména mezi rodinu a opravu rodinného domu. Pracuje jako vývojový analytik ve firmě Zentiva, kde má za úkol vývoj analytických metod pro analýzu nově připravovaných léčiv.

325487443_1567766887028112_6735951776623853091_n

petr dvořák

místopředseda

Jeho léta na táboře se začínají psát v roce 1991, kdy na tábor poprvé vkročil jako podnikové dítko tehdejšího ŽSP Železničního stavitelství Praha (dnes Skanska). Jako jednoho z mnoha dětí jste ho na táboře mohli potkat do roku 1999. V té době to vypadalo, že s táborničením sekne a začne se věnovat o prázdninách něčemu jinému. Tehdejším hlavním vedoucím byl ale přemluven a dal táboru druhou šanci. Tedy v roce 2000 jede poprvé s dětmi jako praktikant. V pozici praktikanta vydržel pouhé čtyři roky a v roce 2004 byl povýšen do pozice vedoucího oddílu. Ani v pozici oddílového vedoucího dlouho nezůstal a už v roce 2006 byl jmenován do té nejvyšší vedoucovské pozice, tedy do pozice hlavního vedoucího. Tím byl dlouhých deset let až do roku 2016, kdy otěže úřadu předal svému nástupci a sám vystoupal ještě o pozici výše, do role provozovatele tábora, kterou plní do dnešních dní.

Jeho denní čas vyplňuje z velké části práce na stavbách firmy Skanska po celé České republice. Své hlavní uplatnění našel na kolejových stavbách všeho druhu a rozsahu. Pokud nějaký čas zbyde věnuje ho své rodině, kde se celkem nedávno stal otcem syna, a rekreačně sportu. V minulosti ho bavilo plavání, nyní přesedlal na méně mokrý sport, na lezení zejména po stěnách. 

Kačka_2

kateřina dvořáková

hospodářka

Byť vyrostla na jiném táboře, srdcí a každou částí svého těla je také Krouňačka. K týmu vedoucích se poprvé přidala v roce 2016 a až do roku 2018 byla hlavním zásobovačem tábora. Náplní její práce tedy byla pomoc v kuchyni a zejména dovoz věcí pro nasycení mnoha žaludků, které se v tábořišti nacházejí. V roce 2019 se začala psát nová etapa jejího táborové vytížení. Úspěšným složením zkoušky na zdravotníka zotavovací akce se stala hlavní zdravotnicí tábora. O naše táborové bolístky vzniklé během her a jiné náplně táborového dne se stará dodnes. V roce 2022 si k roli zdravotníka přibrala i roli oddílové vedoucí.

Svůj volný čas spravedlivě dělí mezi práci, rodinu a sport. Po mateřské dovolené, kterou strávila se dvěma kluky, se dostala do firmy Czechdesign, kde zastává pozici Office and HR asistenta. Současně s tím pracuje jako administrativní pracovník v účetnictví OSVČ. Sportovní vyžití ji přináší jízda na kole a zejména jóga.

členská základna

Každý z členů je pro nás důležitý, proto pokud chcete vstoupit do našeho spolku, neváhejte a vyplňte přihlášku:

Počet členů: 35

odeslání přihlášky:

Zvolte jednu z forem:

Odeslání scanu na email:

Originál přihlášky si uschovejte

Odeslání korespondenčně:

David Kaliba

Vycpálkova 527

149 00, Praha 4

2212-barva_01
cropped-2212_LOGO-KROUNKA-kopie-1.png
2212-cernobile_razítko
  • krounka@email.cz
  • tel. č.: 721 209 649