o nás

duha krounka

KDO JSME

Dužina Duha Krounka navazuje na dlouholetou činnost neziskové odborové organizace ZO OSŽ Skanska ŽS, od které převzala část činnosti s dětmi a mládeží. Jsme skupinou dobrovolníků, které jednoduše baví práce s dětmi. 

Dužina se zaměřuje na celoroční práci s dětmi, organizování táborů všech typů, víkendových pobytů, her, přednášek, besed, kulturních podniků, kursů, přičemž minimálně jednou měsíčně je organizovaný výlet za krásami přírodních nebo architektonických památek České republiky. 

krounka_2021_316

Vrcholem činnosti je pořádání letního dětského tábora. Tábor je určen pro děti ve věku 7-17 let. Hlavní náplní našeho tábora jsou dějové etapové hry. Na základě připraveného příběhu společně vyrážíme vstříc novým dobrodružstvím a zážitkům. Hry jsou převážně motivovány tak, aby si děti odnesly z celého pobytu něco užitečného a poučného. Celkový dojem příběhu a her je umocňován množstvím rekvizit, které připravujeme a komponujeme do celkového obrazu dané hry. Mimo etapové hry se také soustředíme na míčové sporty. Podnikáme také výlety – do okolí pěšky. Při dobrém počasí a po dohodě s nejstaršími táborníky podnikáme i dvoudenní putovní výlety s přespáním tzv. pod širákem. Je toho mnoho, co můžeme podnikat, vše je však závislé na počasí a podle toho se pak program upravuje.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Pobočný spolek organizace Duha

IČ: 17647037

Spisová značka: L 76804 vedená u Městského soudu v Praze

Adresa: Vycpálkova 527/26, 149 00 Praha 4

Odkaz na mateřskou organizaci:

Výbor – VEDENÍ ORGANIZACE

David kaliba

předseda

Na tábor Krounka jezdí jako dítě od roku 2002. V roce 2007 se začala psát jeho kariéra mezi vedoucími coby praktikanta, kterým byl do roku 2010. O rok později se stal oddílovým vedoucím pověřeným vedením jednoho z dětských oddílů. V této pozici zůstal do roku 2015 a o rok později se stal hlavním vedoucím tábora Krounka, kterým je doposud. V témže roce se také začal zajímat o přípravu a realizaci celotáborových her na jednotlivé roky a tomuto úkolu se věnuje dodnes. Za jeho vedení se tábor již dvakrát musel přestěhovat. Nejprve z původního tábořiště na Krounce, které muselo ustoupit stavbě poldru na stejnojmenné říčce, a pak i z druhého azylu v tábořišti v Krčkovicích, které taktéž čeká přestavba v modernější areál.
Ve svém volném čase se dlouhá léta naplno věnoval mnoha sportů, namátkou fotbalu, softbalu nebo cyklistice. Nyní díky dvěma malým dětem se sportům věnuje již rekreačně a spíše koukáním v televizi než vlastním provozováním. Volný čas nyní dělí zejména mezi rodinu a opravu rodinného domu. Pracuje jako vývojový analytik ve firmě Zentiva, kde má za úkol vývoj analytických metod pro analýzu nově připravovaných léčiv.

petr dvořák

místopředseda

Jeho léta na táboře se začínají psát v roce 1991, kdy na tábor poprvé vkročil jako podnikové dítko tehdejšího ŽSP Železničního stavitelství Praha (dnes Skanska). Jako jednoho z mnoha dětí jste ho na táboře mohli potkat do roku 1999. V té době to vypadalo, že s táborničením sekne a začne se věnovat o prázdninách něčemu jinému. Tehdejším hlavním vedoucím byl ale přemluven a dal táboru druhou šanci. Tedy v roce 2000 jede poprvé s dětmi jako praktikant. V pozici praktikanta vydržel pouhé čtyři roky a v roce 2004 byl povýšen do pozice vedoucího oddílu. Ani v pozici oddílového vedoucího dlouho nezůstal a už v roce 2006 byl jmenován do té nejvyšší vedoucovské pozice, tedy do pozice hlavního vedoucího. Tím byl dlouhých deset let až do roku 2016, kdy otěže úřadu předal svému nástupci a sám vystoupal ještě o pozici výše, do role provozovatele tábora, kterou plní do dnešních dní.

Jeho denní čas vyplňuje z velké části práce na stavbách firmy Skanska po celé České republice. Své hlavní uplatnění našel na kolejových stavbách všeho druhu a rozsahu. Pokud nějaký čas zbyde věnuje ho své rodině, kde se celkem nedávno stal otcem syna, a rekreačně sportu. V minulosti ho bavilo plavání, nyní přesedlal na méně mokrý sport, na lezení zejména po stěnách. 

kateřina dvořáková

hospodářka

Byť vyrostla na jiném táboře, srdcí a každou částí svého těla je také Krouňačka. K týmu vedoucích se poprvé přidala v roce 2016 a až do roku 2018 byla hlavním zásobovačem tábora. Náplní její práce tedy byla pomoc v kuchyni a zejména dovoz věcí pro nasycení mnoha žaludků, které se v tábořišti nacházejí. V roce 2019 se začala psát nová etapa jejího táborové vytížení. Úspěšným složením zkoušky na zdravotníka zotavovací akce se stala hlavní zdravotnicí tábora. O naše táborové bolístky vzniklé během her a jiné náplně táborového dne se stará dodnes. V roce 2022 si k roli zdravotníka přibrala i roli oddílové vedoucí.

Svůj volný čas spravedlivě dělí mezi práci, rodinu a sport. Po mateřské dovolené, kterou strávila se dvěma kluky, se dostala do firmy Czechdesign, kde zastává pozici Office and HR asistenta. Současně s tím pracuje jako administrativní pracovník v účetnictví OSVČ. Sportovní vyžití ji přináší jízda na kole a zejména jóga.

členská základna

Každý z členů je pro nás důležitý, proto pokud chcete vstoupit do našeho spolku, neváhejte a vyplňte přihlášku:

Počet členů: 42

odeslání přihlášky:

Zvolte jednu z forem:

Odeslání scanu na email:

Originál přihlášky si uschovejte

Odeslání korespondenčně:

David Kaliba

Vycpálkova 527

149 00, Praha 4

2212-barva_01
cropped-2212_LOGO-KROUNKA-kopie-1.png
2212-cernobile_razítko
  • krounka@email.cz
  • tel. č.: 721 209 649