co od tábora čekat

tábor

Zaměření tábora

Pořádáme klasický stanový dětský tábor postavený v oploceném areálu nedaleko koupaliště Zvůle. Tábor je určen pro děti ve věku 7-17 let. Doporučujeme, aby dítě bylo již po prvním ročníku základní školy. Hlavní náplní našeho tábora jsou dějové etapové hry. Na základě připraveného příběhu společně vyrážíme vstříc novým dobrodružstvím a zážitkům. Hry jsou převážně motivovány tak, aby si děti odnesly z celého pobytu něco užitečného a poučného. Celkový dojem příběhu a her je umocňován množstvím rekvizit, které připravujeme a komponujeme do celkového obrazu dané hry. Mimo etapové hry se také soustředíme zejména na míčové a jiné sporty. Cizí nám nejsou ani základní tábornické dovednosti, děti si tedy během tábora osvojí např. rozdělávání ohně, práci se sekerou a pilou, základy šifer a uzlů nebo základy první pomoci.

Vybavení tábora

Tábořiště Zvůle je standardně vybaveno vším, co je k pořádání a úspěšnému proběhnutí tábora zapotřebí. Je zde volejbalové hřiště s napnutou sítí, fotbalové hřiště je také k dispozici po celou dobu konání tábora. U vedoucích tábora je možnost zapůjčení náčiní k dalším sportům, i těm méně tradičním (např. Frisbee, Ringo kroužky, Pétanque atd.). Součástí vybavení je i krytá jídelna tvořená klasickým gastro stanem s pevnou dřevěnou podlahou. Kuchyně poskytuje veškeré vybavení, které je nutné pro nasycení velkého davu táborníků ubytovaného v tábořišti.

Ubytování

Táborníci jsou ubytováni v celkem 50 stanech různých typů. Největší skupinu tvoří klasické dvoulůžkové stany typu A. Přičemž 26 stanů je bez podsady, 10 s podsadou a s předsíňkou nebo 14 stanů je s podsadou bez předsíňky. Každý stan disponuje podlážkami oddělujícími prostor stanu od země, dvěma postelemi a malou skříňkou na osobní věci. Další možností je spaní táborníků v Tee Pee, kam se vejde až 8 táborníků najednou.

Strava a pitný režim

Vše se odehrává venku, kde je také umístěna krytá jídelna tvořená armádním stanem. Jídlo dovážíme od poskytovatele. Naše kuchyně slouží pouze jako přípravna svačin a výdejna. Kuchyně má základní vybavení pro objemové vaření shodnou s kapacitou tábora. Jídlo servírujeme na porcelánové talíře (není třeba vlastních ešusů a příborů). Na pravidelnou stravu se táborníci mohou těšit minimálně 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) + druhá večeře. Pitný režim je zajištěn nepřetržitě.

Zdravotní dohled

Všichni naši zdravotníci, starající se o mladé táborníky, disponují mnohaletou táborovou praxí a jsou držiteli osvědčení zdravotníka zotavovacích akcí.  Většina malých ran je ošetřena přímo na místě úrazu (zdravotník je vždy přítomen u všech her i mimo tábořiště). Pokud si to situace vyžaduje, je dítě převezeno pod dohledem zdravotníka do nejbližší nemocnice v Jindřichově Hradci. Tábor je současně nahlášen u praktického lékaře pro děti a dorost, který figuruje jako náhrada za nemocnici u lehčích případů (např. nachlazení, angína atd.). Zdravotníci také dohlížejí na pravidelné vydávání léků, hlídají pravidelnou hygienu všech mladých táborníků a dbají na to, aby všichni dodržovali pitný a stravovací režim v dostatečné míře.

Ostřílený tým vedoucích

Tým je téměř ze 100% složen z vedoucích, kteří na táboře vyrostli a zažili mezi námi i dětská léta. Proto se dokážeme vcítit do všech problémů a nesnází, které mladé táborníky pobytem na táboře provází. Díky mnohaleté zkušenosti jsme schopni se těmto problémům rychle postavit. Tým je spravedlivě složen z mladších vedoucích, kteří ještě před pár lety patřili mezi děti a zároveň patří mezi budoucnost vedoucovského kádru, a starších vedoucích, kteří oproti nim disponují léty prověřenými zkušenostmi. Je proto vhodné mladému a zejména novému táborníkovi vysvětlit, že pokud bude řešit nějaký problém, tak je třeba jej primárně řešit s námi, od toho přeci na táboře my vedoucí, praktikanti, zdravotníci jsme. 

Hygiena

Na hygienu pravidelně dohlíží zdravotníci tábora a oddíloví vedoucí, kteří dbají na to, aby se děti pravidelně myly, čistily si zuby, česaly se a převlékaly se do čistých a suchých věcí. Tábořiště disponuje v umývárnách třemi sprchami a jedním žlabem s teplou pitnou tekoucí vodou. Nedaleko toalet je k dispozici druhý žlab s tekoucí studenou vodou. Voda je z místní vrtané studny, všechna potvrzení o nezávadnosti jsou poskytovány pronajímatelem tábořiště. Toalety jsou typu Toi Toi.

Tábor je také nahlášen u Krajské hygienické stanice, která v pravidelných intervalech chodí na kontroly. 

Nová kamarádství

Čas tábora je sice hodně omezený, pobyt ve stanu pouze ve dvou ale dokáže dostatečně prohloubit kamarádství. Kamarádství vzniklá na táborech často patří mezi ta nejpevnější. My vedoucí se v tomto snažíme děti všemožně podporovat a jsme nadšeni, když se nám táborníci opakovaně vrací. Pro první rok na táboře není nezbytně nutné si přivést kamaráda ze školy nebo kroužku, při rozřazování do stanů se pokusíme dát k táborníkovi někoho, kdo mu je věkově nejblíže. Kamarádi ze školy nebo kroužku jsou ale taktéž vítáni mezi námi. 

Pobyt na čerstvém vzduchu

Co může být krásnějšího, než po roce stráveném ve škole a městě, se konečně volně nadechnout čerstvého lesního jihočeského vzduchu? Děti budou v lese nebo jeho přilehlých loukách trávit většinu táborového času. S výjimkou jednoho celodenního výletu, který je pravidelně koncipován do města, se k civilizaci téměř nepřiblíží. Lesy jsou ideální na hraní nejrůznějších her a louky zase poskytují místo k vyblbnutí a vyzkoušení nových sportů.

Tábornické dovednosti

Neumí Váš táborník pracovat s pilou, sekerou nebo nožem? Nevadí, my ho to v průběhu 14 dní na táboře naučíme. Poprvé si vše vyzkouší hned druhý den v rámci naučného kolečka, kde pod dohledem zkušeného vedoucího si všechny tyto nástroje osahá a bude proškolen o tom, jak vše správně používat. Poté bude mít kdykoliv během svého volného času příležitost si některou z těchto věcí od vedoucích půjčit a buď sám nebo s pomocí si vytvořit něco na památku. V neposlední řadě se také tyto dovednosti budou hodit při tvorbě slavnostní a jiných ohňů, rekvizit do celotáborové hry nebo při rukodělném dopoledni, kdy si budou moci táborníci vytvořit cokoliv, co je v daný okamžik napadne.

Sportování a výuka nových sportů

Tábor je úzce spojen se sportováním a sportovní průpravou. Většina her je koncipována na rozvoj pohybových, vytrvalostních a sportovních dovedností dětí. Podporujeme i týmového ducha, proto je velká řada her dělána pro celé oddíly a jejich soupeření mezi sebou. Tým vedoucích disponuje mnoha sporťáky, kteří ve svém volném čase v průběhu roku hrají mnoho sportů na nejrůznějších úrovních. O vaše malé sportovce tedy bude nadmíru postaráno. 

Tábor si také klade za cíl naučit děti novým sportům. V průběhu tábora si děti v rámci mnoha sportovních odpolední a večerů budou moci vyzkoušet například baseball, softball nebo branball, střelbu z luku, petangue, spikeball, frisbee či kanjam. 

Že Vám teď většina těchto sportů nic neříká? Počkejte si, až se Váš táborník vrátí z tábora a rád Vám pravidla těchto sportů vysvětlí. Všechny sporty jsou prováděny pod dohledem vedoucích. Veškeré vybavení je táborníkům po celou dobu tábora k dispozici.

2212-barva_01
cropped-2212_LOGO-KROUNKA-kopie-1.png
2212-cernobile_razítko
  • krounka@email.cz
  • tel. č.: 721 209 649